Witamy na naszej stronie!

Szkoła Podstawowa im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie
ul. Kościelna 16, 09-472 Słupno
tel./fax (24) 261-29-28, e-mail: spslupno@wp.pl

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozkład jazdy autobusów szkolnych

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

 

 
 

Lista uczniów klas pierwszych

Wyprawka pierwszoklasisty

Lista kandydatów, którzy zostali przyjęci do klasy pierwszej w roku szkolnym 2017/2018

Lista uczniów (pobierz)

Fotogaleria zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Bądź bezpieczny w czasie wakacji!

Dnia 22 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja z policjantem dla uczniów klas I-VI, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię  (więcej)

„Moja rodzina – drzewo genealogiczne”

Uczennica naszej szkoły Julia Adamkowska z kl. VIa zajęła II miejsce w konkursie plastycznym o tematyce rodzinnej pod hasłem: „Moja rodzina – drzewo genealogiczne”. Konkurs został zorganizowany jako impreza towarzysząca VI Marszowi dla Życia i Rodziny, który odbył się 11 czerwca br. w Płocku. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu miało miejsce 26 czerwca 2017r. w budynku Opactwa Pobenedyktyńskiego przy ul. Tumskiej 3 w Płocku. Wręczenia nagród dokonał ks. Biskup Piotr Libera. Na uroczystość zaproszeni zostali również rodzice nagrodzonych dzieci, dyrektorzy szkół i katecheci.
ks. Rafał Gutkowski (więcej)

Zielona szkoła w górach Świętokrzyskich

Podróże kształcą. To powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonało się 94 uczniów z naszej szkoły.
10 czerwca 2017 roku pod opieką nauczycieli: Jolanty Czubak, Elżbiety Kolczyńskiej, Kingi Kusińskiej, Joanny Miller, Brigidy Siedleckiej, Marioli Siwek oraz Łukasza Cieślaka , Piotra Jakubowskiego wyruszyliśmy na pięciodniową Zieloną Szkołę w Góry Świętokrzyskie. (więcej)

Wycieczka rowerowa

19 czerwca klasa III c i V a wyruszyły na wycieczkę pieszo - rowerową po terenie Słupna. Celem podróży było "Ranczowisko" w Cekanowie, gdzie mieliśmy okazję poznać ciekawe gatunki zwierząt i spędzić aktywnie czas. (galeria)

Gala Kreatywności

13. 06. 2017 roku w naszej szkole odbyła VII edycja Gali Kreatywności. W tym roku uczniowie doskonalili swoje umiejętności twórcze po hasłem "Od słowa do słowa". W zmaganiach z materią słów - tych poetyckich i tych całkiem zwyczajnych - uczniowie z czterech szkół podstawowych drużynowo rozwijali swój sposób myślenia i postrzegania świata doskonaląc elastyczność, zdolność nieszablonowego rozwiązywania problemów oraz generowania pomysłów. Już siódmy raz uczestnicy projektu: Szkoły Wspierającej Uzdolnienia" udowodnili, że warto być kreatywnym, bo to pomaga ulepszać rzeczywistość, myśleć poza schematami i rozwijać indywidualność. (więcej)

W  Święcieńcu o dopalaczach

W dniu 14 czerwca 2017 roku pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Profilaktycznym „Jestem OK. Nie biorę!” (więcej)

Nataniel Jelec Laureat Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę książkę”

Nataniel Jelec z klasy IIIb zdobył I miejsce w XV edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę książkę” pod hasłem „Opowieści z dreszczykiem… raz jeszcze”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku. Nataniel napisał opowiadanie pod tytułem „Marsjańska przygoda”. Ucznia do konkursu przygotowała pani Marta Szulczewska. (więcej)

Mamy Laureatów w XXIII Międzyszkolnej Lidze Przedmiotowej


8 czerwca 2017 r. w Gimnazjum nr 5 w Płocku odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej – 2017, która miała miejsce w dniach 7- 8 kwietnia oraz 21- 24 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku. (więcej)
 

„Jedzie pociąg z daleka…”

No i pojechaliśmy… W dniu 31 maja 2017r. cała społeczność szkolna (uczniowie i wychowawcy, przy silnym wsparciu Rady Rodziców) wyruszyła na wycieczkę do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie.
„Buch, jak gorąco!
Uff jak gorąco!
Para buch, koła w ruch…”
No i się zaczęło….
Zabytkowa kolejka powiozła nas ku puszczy kampinoskiej, gdzie czekało żarzące się ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski i podziwialiśmy piękno przyrody polskiej. Pełni wrażeń, szczęśliwie powróciliśmy do domów.
Na ręce Wójta Gminy Słupno - p. Marcina Zawadki składamy serdeczne podziękowania za zapewnienie transportu oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie wycieczki.

Światowy Dzień Książki

  30 maja odbył się w naszej szkole apel łączący Dzień Książki i Dzień Bibliotek. Klasy IIIA i B zaprosiły uczniów szkoły podstawowej do magicznego świata baśni, zachęcając wszystkich do czytania i odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.
Podsumowując projekt czytelniczy „ Dobry przykład – Dobry przekład” zostały wręczone nagrody za konkurs czytelniczo - plastyczny (wykonanie lapbooka) „Radość czytania – radość tworzenia”.  (więcej)

INFORMACJA!

W dniu 31 maja 2017 r. dyrektor szkoły wraz z radą rodziców organizuje dla wszystkich uczniów naszej szkoły bezpłatną wycieczkę do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie. Wyjazd o godz. 8.00, planowany powrót ok. godz. 17.00. W programie wycieczki : zwiedzanie muzeum, przejazd pociągiem, piknik z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Prosimy o zabranie dodatkowo: butelki z wodą mineralną i suchego prowiantu. Ze względu na warunki pogodowe każdy uczestnik wyjazdu powinien mieć zabezpieczone odpowiednie obuwie i strój (na pogodę i niepogodę).

Czworobój lekkoatletyczny

W dniu 17.05. w Starych Proboszczewicach obyły sie Powiatowe Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym, w którym udział brała reprezentacja dziewcząt i chłopców. Uczniowie rywalizowali z czterech konkurencjach: bieg na 60 m., bieg na 600 m. (dziewczęta) i 1000 m. (chłopcy), skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Za każdy uzyskany wynik zawodnik dostawał punkty, które później składały sie na wynik końcowy danej szkoły. (więcej)
 
 

„Ratujemy i uczymy ratować”

23 czerwca odwiedzili nas wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy w ramach prowadzonej akcji „Ratujemy i uczymy ratować” przekazali dzieciom z klas młodszych niezbędną wiedzę jak możemy komuś uratować życie. Uświadomili nam, że poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia, ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z numerami alarmowymi, sposobem wzywania pomocy oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy. Praktyczne ćwiczenia na specjalistycznych manekinach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Jeszcze raz okazało się , że najlepsze efekty przynosi nauka poprzez zabawę. (więcej)

"Deutschland im Koffer"
– Niemcy w walizce

W dniu 22 maja grupa dzieci z klas drugich i trzecich, uczęszczających na dodatkowe zajęcia języka niemieckiego, wzięła udział w zwiedzaniu interaktywnej wystawy „Deutschland im Koffer – Niemcy w walizce” w Zespole Szkół nr 1 w Płocku. Partnerami przedsięwzięcia są Goethe-Institut w Warszawie i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku. Zwiedzanie wystawy było połączone z zajęciami krajoznawczymi oraz językowymi, podczas których wszyscy wykazali sie dużymi umiejętnościami wyszukiwania informacji oraz sporą wiedzą na temat naszych zachodnich sąsiadów. Teraz przed naszymi uczniami i uczennicami konkurs plastyczny na najciekawszy plakat o Niemczech, Niemcach i języku niemieckim. Mamy nadzieję, że będziemy najlepsi. (więcej)

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Po raz drugi z rzędu reprezentacja chłopców naszej szkoły znalazła się w najlepszej ósemce Szkół Podstawowych na Mazowszu w Mini Siatkówce „4”. Po wygraniu zawodów Międzypowiatowych w Płocku chłopcy awansowali na zawody Mazowieckie, które odbyły sie w dniach 19-20.05. 2017 r. w Wyszkowie. Tam nasi uczniowie rywalizowali z najlepszymi drużynami z całego Mazowsza reprezentując naszą szkołę oraz gminę. Na tle najlepszych rówieśników z województwa nasi siatkarze zaprezentowali sie z dobrej strony. Skład zespołu: Zapytowski K., Burdyka K., Dybiec M., Maszewski T., Kołowrocki J., Osędowski A., Misztela J., Raczyński K., Oziemkowski K., Siwek M.  (więcej)

"W poszukiwaniu wrocławskich Krasnali"

17 maja 2017r. uczniowie z klas Ia, IIb, IIIc oraz Va wyjechali na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie ZOO, a w szczególności Afrykarium. Jest to największa atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na światową skalę oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu - od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zachwycają m.in. żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty. (więcej)
 

Festiwal Piosenki Polskiej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2a Gabrysia Nobis, pod kierunkiem nauczyciela muzyki pana Marka Chojnackiego, zajęła III miejsce na Festiwalu Piosenki Polskiej w Bodzanowie, który odbył się 19.05.2017. Gabrysia zaprezentowała piosenkę pt. "Tamta dziewczyna" Sylwii Grzeszczak, dzięki której zdobyła ogromne uznanie publiczności oraz jury.

Karta rowerowa

Uczniowie klasy IVa i IVb przystąpili  do części praktycznej egzaminu na kartę rowerową.  Egzamin przeprowadzili funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Wszyscy czwartoklasiści, którzy uczestniczyli w egzaminie, świetnie  poradzili sobie ze slalomem i „ósemką” oraz z wykonywaniem manewrów, które są niezbędne przy samodzielnym poruszaniu się rowerem po drodze. Niebawem każdy z nich odbierze swoje pierwsze  w życiu „prawo jazdy”. (więcej)
Gratulujemy!

Językowa Corrida w Liszynie pod hasłem „Wisłą po falach wspomnień”

17 maja uczniowie szkół podstawowych gminy Słupno wzięli udział w XV Językowej Corridzie organizowanej przez Szkołę Podstawową im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie. Przewodnia myśl konkursu „Wisłą po falach wspomnień” nawiązywała do Roku Rzeki Wisły 2017. Trzeba podkreślić, że królowa polskich rzek to symbol polskości i patriotyzmu. Poza tym jest ona dla nas szczególnie ważna, ponieważ jesteśmy mieszkańcami Doliny Wisły.
(więcej)

Informacja!

Szanowni Państwo,
w związku ze zmianami organizacyjnymi wynikającymi z wdrożenia reformy edukacji informuję, że miejscem realizacji obowiązku szkolnego od 1 września 2017 r. dla obecnych uczniów klas III i VI pozostaje Szkoła Podstawowa im.abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie.
 
Z poważaniem
Waldemar Kaczorowski
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego
w Słupnie

„Świat Fantasy w twórczości Doroty Terakowskiej”

15.05.2017 r. uczennica kl. VIa naszej szkoły, Julia Adamkowska, zdobyła III miejsce w międzyszkolnym konkursie czytelniczym „Świat Fantasy w twórczości Doroty Terakowskiej” zorganizowanym przez Filię nr 7 Książnicy Płockiej. Komisja konkursowa doceniła kreatywność naszej uczennicy, która zainspirowana przeczytaną książką, przygotowała na jej podstawie zajmującą grę dydaktyczną. Julce gratulujemy, a pozostałym uczniom naszej szkoły życzymy równie owocnych przygód z lekturami, nie tylko z listy obowiązkowej.

Mój Krajobraz

Szkoła Podstawowa w Słupnie wzięła udział w VII Regionalnym Konkursie Plastycznym pt. "Mój Krajobraz", którego organizatorem było I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego w Płocku. Uczennica kl. IVa, Zuzanna Siwek, zajęła w nim III miejsce. Jej praca została zauważona i doceniona pośród ponad stu dzieł młodych artystów z naszego regionu. Warto podkreślić, że podczas rozdania nagród usłyszeliśmy wiele pochlebnych słów na temat naszej szkoły.
 
Dziękujemy!
 

"Kangur Matematyczny" rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur Matematyczny" uzyskali tytuł WYRÓŻNIENIE. Są to następujące osoby:
- uczeń klasy IIIb Piotr Ejman, przygotowany przez p. Martę Szulczewską
- uczennica klasy IVa Aleksandra Rucińska , przygotowana przez p. Mariusza Niedbałę
-uczennica klasy Va Kinga Górczyńska przygotowana przez p. Elżbietę Kolczyńską
--------------------------------------------------------------------------
Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
 
Nauczyciele matematyki
Elżbieta Kolczyńska
Mariusz Niedbała

Gala Kreatywności

Termin: 13 czerwca 2017 r., godz. 9.00 - 11.30
Miejsce: Szkoła Podstawowa im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie,
Termin zgłoszenia: 2 czerwca 2017r. (zał.nr1)
 
Karta zgłoszenia pdf (pobierz)

Mecz sparingowy

W dniu 10.05.2017 r. sala sportowa w Słupnie gościła uczennice SP 23 z Płocka. Niektóre z nich są także zawodniczkami Klubu Sportowego Voley Płock. Dziewczęta wraz z opiekunem Panią Marzeną Wakuła przyjechały do Słupna rozegrać mecz sparingowy z reprezentacją chłopców z naszej szkoły.  (więcej)

Biegi Mazowieckie

W piątek 28.04. 2017 r. tuż przed długim weekendem majowym czwórka naszych uczniów reprezentowała szkołę na XIX Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły sie w Ciechanowie. W scenerii Zamku Książąt Mazowieckich nasi uczniowie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z rocznika 2005 i 2004.  (więcej)

„Dobry przykład – Dobry przekład”

Dziś (28 kwietnia 2017 r.) klasa IIIB w ramach projektu czytelniczego „Dobry przykład – Dobry przekład” odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku. Odbyła się tam lekcja otwarta na temat: My potworów się nie boimy! na podstawie książki Julii Donaldson pt: „Gruffalo”. Dzieci zostały zapoznane z treścią książki, a następnie poprzez zabawę omawiały poruszone w niej zagadnienia. (galeria)

Let's read

W dniu 27.04.2017 troje uczniów naszej szkoły: Aleksandra Rucińska, Natalia Palmąka i Iwo Stoliński wzięli udział w konkursie Let' s read, który odbył się w Szkole Podstawowej w Święcieńcu. Wcześniej każdy z nich przeczytał obowiązkową lekturę "Alice in Wonderland" w języku angielskim. (więcej)

Jan Paweł II – Polak, o którym zawsze będziemy pamiętać…

28 kwietnia odbył się w naszej szkole krótki apel poświęcony Janowi Pawłowi II w 3 rocznicę Jego kanonizacji.
Uczniowie klasy III a w krótkim programie słowno- muzycznym przypomnieli nam sylwetkę wielkiego Polaka – Jana Pawła II.
Mieliśmy okazję przypomnieć i uświadomić sobie na nowo, jakie wartości są w życiu człowieka najwazniejsze. (galeria)

Konkurs  Jan Paweł II

Adam Stawicki, uczeń klasy IVB, zdobył wyróżnienie w XI Edycji Rejonowego Konkursu "Jan Paweł II - Papież Fatimy". Uroczyste rozdanie dyplomów i wręczenie nagród miało miejsce 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku. Serdecznie gratulujemy!

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja

Informacja

Informujemy, że w dniu 10 maja 2017 r. będą wykonywane przez fotografa zdjęcia uczniów naszej szkoły. W tym dniu prosimy zadbać o odpowiedni strój i wizerunek.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą zdjęć (plakat - wersja do pobrania).

Ziemia w zielonych okularach

W Szkole Podstawowej w Święcieńcu rozstrzygnięto Konkurs Grafiki Komputerowej "Paint - pokaż, co potrafisz" pod hasłem "Ziemia w zielonych okularach". 19 osób z klas I-III z naszej szkoły zakwalifikowało się do udziału w tym konkursie.
Uczennica klasy I Oliwia Grommunt zajęła III miejsce. Wyróżniono Zuzię Ciarka z klasy I.

„RADOŚĆ CZYTANIA, RADOŚĆ TWORZENIA”

  Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie lapbooka*, którego tematem jest ulubiona książka.
* Lapbook, czyli książka na kolanach jest rodzajem teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat.   (więcej)

Trzecie miejsce

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IVa Maja Chrzanowska, pod kierunkiem nauczyciela
muzyki - pana Marka Chojnackiego, zajęła III miejsce na Festiwalu Piosenki Rozmaitej w Nowym Miszewie.

Tydzień zdrowia w klasie 2 b


W klasie drugiej na jednej z lekcji pojawił się niespodziewany gość, a mianowicie pani Joanna Kobuszewska (mama dwojga uczniów z naszej szkoły – Kacpra z kl. 2 i Klaudii z kl.5) z zawodu lekarz, która przybliżyła dzieciom specyfikę zawodu lekarza, opowiedziała o podstawowych badaniach, szczepieniach, jak również o zdrowym odżywianiu. 

Wygrana w Płocku!

Po wygraniu zawodów powiatowych w Słupnie reprezentacja chłopców awansowała na międzypowiatowe zawody w mini siatkówce „4”, które odbyły sie 10.04. 2017 r. w Szkole Podstawowej nr. 23 w Płocku.

Wizyta klasy 2b w aptece

W ramach realizacji tematów o zdrowiu uczniowie kl. 2b wybrali się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem wycieczki było m.in. zapoznanie z pracą farmaceuty, pomieszczeniami apteki, produktami,  które można kupić w aptece. 

Podróże do krainy bajek i baśni

5 i 6 kwietnia dzieci z klas młodszych były gośćmi Biblioteki Gminnej w Słupnie. Panie Bibliotekarki zorganizowały wspaniałe zajęcia biblioteczne pt.: "Podróże do krainy bajek i baśni" z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Dzięki tej wizycie uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat życia i twórczości Hansa Christiana Andersena. (więcej)

Mali naukowcy

3 kwietnia 2017 roku uczniowie klas VA i VB wzięli udział w twórczych warsztatach z chemii i fizyki w "Zakątku Odkrywców" w Stróżewku. Dzieci miały okazję stać się prawdziwymi naukowcami. Samodzielnie przygotowywały roztwory, następnie badały ich właściwości oraz przeprowadzały zaskakujące reakcje. (więcej)

Teatr Taneczny

3 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się niezwykły pokaz – Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy”. Zaprezentował program artystyczny, w którym znalazły się zarówno tańce narodowe jak i współczesne, a nawet elementy klasycznego baletu. Podziw widzów wzbudziły piękne kolorowe stroje wykonawców z Ukrainy oraz ich umiejętności. Dużym zaskoczeniem był również wiek artystów - większość z nich okazała się rówieśnikami uczniów naszej szkoły. (galeria)

Tradycje Wielkanocne

Amelia Owczarek, uczennica klasy IVB, zdobyła pierwsze miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. Tradycje Wielkanocne. Organizatorem konkursu był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Przyznanie dyplomów połączone z rozdaniem nagród odbyło się 31 marca w Galerii Wisła w Płocku. Laureatce serdecznie gratulujemy! (galeria)


SPOTKANIE AUTORSKIE Z BABCIĄ ANIĄ - „Przywitać Wiosnę”

 
29 marca 2017 roku biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie autorskie z Anną Włochowską – autorką książek dla dzieci.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich. Pani Anna w niezwykle wesoły i przystępny sposób opowiadała o swoich utworach literackich, czytała wiersze ze zbioru „Rymowanki Babci Anki”, fragmenty opowiadań z książeczki „Babcia Ania pisze opowiadania ”oraz „Gabryś i przyjaciele”. (więcej)
 

Palmy wielkanocne

24, 25 i 26 marca uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach pt.: „Palmy wielkanocne” organizowanych przez Muzeum Mazowieckie w Płocku. Podczas zajęć każdy z uczestników wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, gałązek wierzbowych z baziami oraz własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły. Uczniowie dowiedzieli się również jakie były tradycje i zwyczaje związane z palmami wielkanocnymi. Wykonane palmy dzieci zabrały ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.

Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy


Klasa IV B wybrała się 17 marca do Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupnie na warsztaty robienia tradycyjnej marzanny. Chłopcy skręcili na stolarni odpowiedni stelaż, a dziewczynki pocięły włóczkę z której powstały włosy dla kukły. Wypchana sianem i fantazyjnie ubrana marzanna powróciła z klasą czwartą do szkoły, aby pomóc wszystkim dzieciom​ w przywołaniu wiosny. (galeria)

Powitanie Wiosny - fotogaleria

Mistrzowie i vice mistrzynie powiatu Płockiego!

Jak co roku miesiąc marzec poświecony jest w kalendarzu IMS dla mini siatkówki „4”. Udział w zawodach brały reprezentacje dziewcząt i chłopców z rocznika 2004 i młodsze. Naszej szkole przypadła organizacja zawodów rejonowych obu płci a także zawody powiatowe chłopców. (więcej)

Wiosenny Dzień Kobiet w klasie VA

Chłopcy z klasy VA z okazji Dnia Kobiet przygotowali dla wychowawczyni
i koleżanek miłą niespodziankę. Własnoręcznie wykonali przepiękne karty z życzeniami, które wraz ze słodkimi czekoladami i wiosennymi tulipanami wręczyli dziewczynkom. Kolejnym punktem programu była smaczna pizza. Następnie uczniowie upletli wielobarwne wianki oraz przyozdobili pracownię kwiatkami. Dzieciom sprawiło to dużo radości, na każdej twarzy widniał uśmiech, natomiast w klasie na stałe zagościła wiosna. (galeria)

Dzień Kobiet

Siódmego marca w naszej szkole odbyły się warsztaty, na których uczniowie z klas I-III dekorowali piernikowe kwiaty ozdobami z lukru; kwiatkami, motylkami, serduszkami. Pięknie zapakowane będą słodkim prezentami z okazji Dnia Kobiet! (galeria)

Święto Patrona

7 marca 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona. Odświętnie ubrani uczniowie zgromadzili się na apelu, podczas którego przypomnieli kilka informacji z życia błogosławionego arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego. Uczniowie klas młodszych z wielkim entuzjazmem wykonali okolicznościowe pieśni w pogodnym nastroju. Starsze dzieci zaprezentowały się w poważniejszym repertuarze. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty przed portretem naszego patrona. (galeria)

Nabór do klasy pierwszej

karta zgłoszenia dziecka pobierz

„Rozwaga i bezpieczeństwo przede wszystkim”


W  dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się cykliczne spotkanie na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Uczniowie wszystkich klas wysłuchali prelekcji przygotowanej przez przedstawiciela straży pożarnej i dyrektora szkoły oraz uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy. W ramach spotkania szczególną uwagę zwrócono na postępowanie w sytuacjach zagrożenia – m.in. co zrobić, gdy jesteśmy świadkiem wypadku, jak pomóc poszkodowanemu, w jaki sposób wezwać pomoc.
Z bagażem cennych uwag uczniowie udali się na zasłużony wypoczynek. (galeria)

„Przeżyjmy to jeszcze raz…”


W dniu 28.01.2017 r. Rada Rodziców zorganizowała bal charytatywny na rzecz szkoły, który odbył się w lokalu „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” w Cekanowie. W imprezie brała udział rekordowa liczba osób - ponad 250 uczestników sympatyzujących z naszą szkołą i jej wieloletnią tradycją. Chętnych do wspólnej zabawy było znacznie więcej, jednak zaproszenia rozeszły się błyskawicznie i dla wielu nie starczyło miejsc.
Suto zastawione stoły, świetna muzyka i doborowe towarzystwo z góry zwiastowało udaną karnawałową zabawę. Humory dopisywały, wszyscy bawili się do białego rana – szkoda tylko, że noc była krótka i czas upłynął tak szybko.

 Do zobaczenia za rok…  (galeria)

„Pomóżmy Antosiowi”

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% podatku dla naszego syna Antosia. Antoś urodził się z lewostronnym całkowitym rozszczepem wargi, podniebienia, wyrostka zębodołowego kości szczękowej i języczka. Obecność rozszczepu spowodowała choroby ucha i zaburzenia mowy. Obecnie jest pod opieką wielu specjalistów - w tym chirurga, neurologopedy, laryngologa, audiologa, ortodonty, foniatry i fizjoterapeuty. Leczenie potrwa wiele lat. Dzięki waszemu wsparciu Antoś będzie mógł korzystać z różnych form rehabilitacji i nieograniczonej pomocy specjalistów.
 
JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU?

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT należy wpisać:

Fundacja
„Rozszczepowe marzenia”
KRS: 0000248920

Cel szczegółowy 1 %

DRĄŻEK ANTONI 1508

„Misie Ratownisie”


Na przełomie grudnia i stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez Państwową Straż Pożarną „I Twój miś może zostać ratownikiem”. Dzieci z entuzjazmem włączyły się w zbiórkę pluszaków, które przekazano do OSP Słupno. W sumie udało się zebrać aż 5 worków maskotek, które mamy nadzieję pomogą innym dzieciom. Za udział w tej akcji wszystkim serdecznie dziękujemy. (galeria)

Podróżująca Filharmonia

27 stycznia odwiedził nas Pan Marcin Jóźwik, czyli „Largo - Podróżująca Filharmonia”. Poprowadził warsztaty muzyczno – taneczne, gdzie królowała muzyka karnawału. Była samba, rumba, walc, oberek, a nawet kankan. Do wspólnej zabawy zostały zaangażowane wszystkie dzieci. Uczniowie poznali instrumenty muzyczne oraz historię muzyki. Muzyczna prezentacja bardzo zainteresowała zebranych. (galeria)

Dyskoteka choinkowa

Dyskoteka Choinkowa

XXV FINAŁ WOŚP

Dnia 15.01.2017 w całej Polsce wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grało tysiące wolontariuszy. W ogólnopolską akcję, od wielu lat, włącza się również nasza szkoła. Przez siedem godzin dziesiątka naszych uczniów z klasy VI a i VI b zbierała pieniądze na pomoc małym dzieciom oraz osobom w podeszłym wieku. Z każdą godziną puszki kwestujących zapełniały się datkami wszystkich ludzi, którym dobro i pomoc drugiemu człowiekowi nie jest obojętne. Bardzo wszystkim dziękujemy za wspólne granie!

Dzień Bezpiecznego Internetu

Informujemy, że po raz drugi uczestniczymy w ogólnopolskich obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W bieżącym roku hasłem przewodnim jest: "Razem zmieniamy Internet na lepsze". Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w lekcjach profilaktycznych, których celem będzie wzmocnienie pozytywnych zachowań w sieci.
W szczególności zajmiemy się kształtowaniem wizerunku oraz szanowaniem własności intelektualnej. W tegorocznych obchodach skierujemy się również do rodziców, którym zostaną przekazane odpowiednie materiały edukacyjne.
 
Opiekunem akcji jest nauczyciel informatyki; Mariusz Niedbała.

INFORMACJA

W związku z kolejnym finałem WOŚP zwracamy się z serdeczną prośbą o włączenie się do tej akcji poprzez ofiarowanie na rzecz licytacji ciekawych przedmiotów, z których dochód zostanie przekazany na zakup sprzętu ratującego zdrowie oraz życie dzieci i seniorów.

Za każdą pomoc

serdecznie dziękujemy

Jasełka 2016 – „Betlejemska droga”

 
22 grudnia 2016 roku w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Od rana dzieci wraz z wychowawcami i rodzicami gromadziły się na klasowych wigiliach. Przy śpiewie kolęd i pysznych, domowych, tradycyjnych potrawach oraz w miłym nastroju uczniowie oczekiwali na przybycie św. Mikołaja. (więcej)

Konkurs na najładniejszą bombkę ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniu 20.12.2016 r. rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą bombkę choinkową, który został zorganizowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Słupnie. Wzięło w nim udział dziewiętnastu uczniów naszej szkoły. Dostarczone prace prezentowały różnorodne techniki wykonania i wszystkie zachwyciły jury! Przyznano 5 wyróżnień specjalnych, które otrzymały następujące osoby:Klaudia Szustak kl. VI a, Julia Stankiewicz kl. IV a, Szymon Popiołek kl. IV b, Zuzanna Ciarka kl. I a, Maja Markowska kl. II b. Nagrody zostaną wręczone podczas tegorocznych jasełek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
 

Grudzień z mini koszykówką!

W dniach 07 i 08.12.2106 r. w Słupnie odbyły sie Powiatowe zawody w mini koszykówce chłopców i dziewcząt. W pierwszym dniu rywalizowała reprezentacja chłopców zaś dzień później reprezentacja dziewcząt naszej szkoły. Naszymi przeciwnikami w obu reprezentacjach byli uczniowie SP Łęg Probostwo i SP Bielsk. Mecze rozgrywane były 4x8 minut systemem każdy z każdym. Chłopcy w składzie : Zapytowski K., Burdyka K., Dybiec M., Kołowrocki J., Maszewski T., Siwek M., Raczyński K., Porębski P., Grzeszczyk, Osędowski A., Kępczyński B., Karczmarczyk D., Żmijewski I. po ograniu obu szkół zajęli I miejsce awansując na zawody Międzypowiatowe w Płocku. ( więcej )

Dzieci listy piszą...

I to nie byle jakie listy, bo bardzo ważne listy do Świętego Mikołaja. A w jakim języku komunikuje się Święty? Legenda głosi, że zna wszystkie języki świata, ale na wszelki wypadek my piszemy po angielsku. Korzystając z portalu northpole.com podczas pobytu w świetlicy wysyłamy listy-maile prosto na biegun północny. Co więcej, mamy potwierdzoną informację, że Mikołaj odpowiada na maile! Drodzy rodzice, może warto poprosić swoją pociechę, by pokazała Wam owoce swojej pracy? ( więcej )

Strażnicy Sieci

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-informatycznym „Strażnicy Sieci”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego korzystanie z Internetu. Dzięki tej inicjatywie dzieci stają się coraz bardziej świadome zagrożeń płynących z cyberprzestrzeni i uczą się, jak chronić zarówno siebie, jak i swoich rówieśników. Konkurs „Strażnicy Sieci” realizowany jest przez WatchGuard Technologies, międzynarodowego lidera w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa Sieci, którego celem jest uczynić Internet miejscem bardziej bezpiecznym dla dzieci na całym świecie. ( więcej )

Warszawa w świątecznym nastroju

W dniu 6 grudnia 2016 klasa IVa, VIa i VIb wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W tym szczególnym dniu Mikołaja dzieci spotkały się z warszawskim przewodnikiem, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, opowiadając
ciekawe legendy warszawskie. Niezapomnianym wydarzeniem był udział w koncercie charytatywnym w Hali widowiskowej TORWAR, gdzie na scenie wystąpili znani wykonawcy, między innymi Antek Smykiewicz, Jula, Sylwia Przybysz, Sylwia Lipka. Zabawie towarzyszyły rytmy Zumby, przy których widownia oszalała ...Zwieńczeniem atrakcji był Laser Show.W doskonałym nastroju i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. ( więcej )
Jolanta Czubak

Warsztaty ceramiczne

Dnia 5 grudnia 2016 roku klasa 2A z okazji Mikołajek wzięła udział w warsztatach ceramicznych w Płocku. Ceramika to dla dziecka bardzo twórcze doświadczenie, rozwój i zabawa, ale także doskonałe zajecie terapeutyczne i relaksacyjne. Praca z gliną rozwija kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne.  (więcej)

Świąteczne warsztaty plastyczne w ŚDS

Klasa 4b udała się 5 grudnia z wizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupnie na świąteczne warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały piękne, zimowe bałwanki, ozdobione szyszkami, cynamonem i malutkimi bombkami. Każdy z bałwanków miał ręcznie robioną, kolorową, wełnianą czapeczkę. Po części warsztatowej uczniowie zwiedzili rożne pracownie w budynku i zjedli pyszne ciasteczka. Swoje bałwanki dzieci zaniosły do szkoły i ustawiły w klasie. Z pewnością wprowadzą miły, świąteczny nastrój w sali lekcyjnej.​ (galeria)

Rozstrzygnięcie konkursów

Dzień 28 listopada 2016 roku był w naszej szkole dniem szczególnym, ponieważ nastąpiło wtedy rozstrzygnięcie dwóch międzyszkolnych konkursów i uroczyste wręczenie nagród. (więcej)

Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

24 listopada najmłodsi uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania był pan dyrektor Waldemar Kaczorowski, który w swoim wystąpieniu zachęcał pierwszoklasistów do czytania.
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację. Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy II A. Czerwone Kapturki, Krasnoludki i Koty w Butach wprowadziły w świat szkolnej biblioteki. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły (więcej)

„Mazowieckie Talenty” – konkurs matematyczny

W dniu 9 listopada 2016 r. uczniowie klas V – VI naszej szkoły przystąpili do konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego, którego organizatorem był: Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Po sprawdzeniu prac przez Szkolną Komisję Konkursową stwierdzono, że wymaganą liczbą punktów uzyskał i zakwalifikował się do etapu rejonowego uczeń klasy VI a Kamil Zapytowski.  Etap rejonowy odbędzie się 4 stycznia 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 23 w Płocku.

Życzymy powodzenia
Elżbieta Kolczyńska

MAGICZNY WIECZÓR ANDRZEJKOWY

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. To ostatnia okazja do zabaw tanecznych przed Adwentem. Z tej okazji 25 listopada Rada Rodziców i nauczyciele zorganizowali w naszej szkole zabawę andrzejkową. Impreza odbyła się w magicznym nastroju, w atmosferze kolorowych świateł, pięknych dekoracji i porywającej muzyki, nad którą czuwał DJ. Nie zabrakło również innych atrakcji: można było pomalować twarz, zrobić tatuaż (zmywalny oczywiście) (galeria)

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas młodszych h zaprosili na urodziny misiów dzieci z przedszkola Niezapominajka, z grup Słoneczka i Stokrotki. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. Zabawa była doskonała. Wszyscy uczestniczyli w paradzie misiów, tańcach i pląsach oczywiście ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.  Odbył się quiz wiedzy o misiach dużych i małych. Na koniec wszyscy złożyli przysięgę „Obrońcy misia”.

(galeria)

Dwa srebra w powiecie!

Zgodnie z kalendarzem zawodów sportowych w dniu 15 i 17.11.2016 r. odbyły się powiatowe zawody w minisiatkowce „3” dziewcząt i chłopców. W Drobinie rywalizowała nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Bobrowska Paulina, Głowacka Nadia, Górczyńska Aleksandra, Górczyńska Kinga, Jaworska Kornelia, Olszewska Julia, Strusińska Małgorzata. Dziewczęta po wygraniu z SP Brudzeń i porażce z faworytami  SP Drobin zajęły II miejsce. W Maszewie rywalizowała reprezentacja chłopców w składzie: Grzeszczyk Marcel, Kępczyński Bartosz, Kuchta Jakub, Maszewski Tomasz, Osędowski Alan, Oziemkowski Kacper, Żmijewski Igor.  (więcej)

Śniadanie daje moc

W dniu 8 listopada uczniowie klas młodszych wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc". Tego dnia dzieci przyniosły podstawowe warzywa z których zostało przygotowane śniadanie. Po zakończonym posiłku uczniowie składali swoje podpisy na plakacie wykonanym z okazji ogólnopolskiego programu edukacyjnego, na którym zamieszczonych było dwanaście zasad zdrowego odżywiania. (galeria)

Rozstrzygnięcie konkursu „Henryk Sienkiewicz pięknie zapisany”

W dniu 16 listopada 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs „Henryka Sienkiewicz pięknie zapisany”. Do konkursu przystąpiło kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych: w  Bodzanowie, Liszynie, Radzanowie, Święcieńcu i Słupnie. Wszystkie prace wskazywały na zaangażowanie i pomysłowość uczestników. Komisja po długotrwałych i trudnych obradach postanowiła przyznać:

I miejsce (ex aequo):
Maja Cybulska ze Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w  Święcieńcu
Julia Siwek ze Szkoły Podstawowej im. A. J. Nowowiejskiego w Słupnie  (więcej)

INFORMACJA!

 
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słupnie serdecznie zaprasza rodziców uczniów kl. I -VI na zebranie, które odbędzie się w dniu 22 listopada 2016 r. tj. wtorek.

Porządek zebrania:
• godz. 16.15 - 16.45 – spotkanie z wychowawcami kl. I - III
• godz. 16.45 -17.15 - spotkanie w wychowawcami kl. IV - VI

Dzień Misia

W związku z obchodzonym 25 listopada
ŚWIATOWYM DNIEM MISIA
zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie
plastyczno – literackim
„PLUSZOWY MIŚ – MÓJ SERDECZNY PRZYJACIEL”

Przygotuj pracę plastyczną postać misia i ułóż rymowankę (minimum 4 wersy). Uczestnicy konkursu wykonują pracę wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, kolage i inne) w formacie A3 (duży blok).
Prace należy złożyć do dnia 24 listopada (czwartek) u Pani Marty Szulczewskiej, klasa 3b.

Na zwycięzców czekają nagrody. Liczymy na Waszą pomysłowość i zaangażowanie.

Zawody sportowe

Co roku z okazji Dnia Niepodległości  w miejscowości Podgórze odbywają się Indywidualne Jesienne Biegi Przełajowe. W tym roku była to już XXII edycja tych biegów, która odbyła się 09.11.2016 r. Trasa przebiegała leśnymi ścieżkami przy Szkole Podstawowej, a uczniowie z klas IV - VI mieli do pokonania dystans 1000 m. Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów z roczników 2004 - 2006. Najlepiej z rocznika 2006 poradzili sobie Bartomiej Luśniewski i Mateusz Samulski zajmując odpowiednio III i IV miejsce, natomiast z rocznika 2004 Kacper Burdyka zajął IV miejsce. Pozostali uczniowie zajmowali wysokie lokaty zdobywając punkty do klasyfikacji zespołowej.

(więcej)

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego oraz klasy IIIa, a także recytacjami wierszy. (więcej)

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Jesienią” organizowanym przez wychowawczynie świetlicy szkolnej. Konkurs ma charakter międzyszkolny. Wszelkie potrzebne informacje znajdują się w załączonym regulaminie. Na zgłoszenia czekamy do 24 listopada. Jury wybierze najlepsze prace i dokona rozdania nagród podczas uroczystego apelu.

Regulamin konkursu
KONKURS FOTOGRAFICZNY SP

"SKARBY JESIENI" ODNALEZIONE! - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Obecna pora roku obfituje w wiele darów. Uczniowie naszej szkoły dostrzegli je i wzięli udział w konkursie na jesienny stroik organizowany przez świetlicę szkolną, tworząc piękne i bogate kompozycje z materiałów dostarczonych przez naturę. Wśród budulca na stroiki znalazły się m.in. dynie, liście, kasztany, żołędzie, wrzos, jarzębina i inne.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! (więcej).

Czytamy z LEGO!

Dnia 28 października 2016 roku uczniowie klas piątych na zajęciach dodatkowych z języka polskiego doskonalili czytanie i poszerzali swoją wyobraźnię przy pomocy klocków Lego. Na początku lekcji dzieci, pod czujnym okiem nauczycielki, odczytały legendę o Smoku Wawelskim, następnie zbudowały wybraną scenkę z klocków Lego. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w powierzone im zadanie. Wszystkim towarzyszył dobry humor! (więcej)

PAMIĘTAMY O BOHATERACH NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY

U zbiegu ruchliwych ulic
jest płyta kamienna na murze.
Mijam ją co dzień
w drodze do szkoły.
I chociaż czasem
nie patrzę na płytę
zwalniam na chwilę krok,
pochylam głowę... (więcej)

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ DYNIĘ

W dniu 27.10.2016 r. został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą dynię zorganizowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Słupnie. W konkursie wzięło udział wielu uczniów z klas II-VI. Wykonane prace prezentowały różnorodne pomysły i świadczyły o niezwykłej kreatywności dzieci. Po długich naradach jury przyznało 5 równorzędnych nagród specjalnych, które otrzymali:

• Filip Mikulski, kl. II b;
• Oliwier Wesołowski, kl. II b;
• Nadia Więcek, kl. III a;
• Bartosz Onyszko, kl. III b;
• Zofia Sieczkowska, kl. IV b.
Pozostali uczestnicy za włożony wysiłek oraz swoje pomysły również otrzymają upominki.
Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższego apelu. (wystawa)

Konkurs Plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym -
Jan Paweł II "Bądźcie świadkami miłosierdzia", zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku. Mimo bardzo dużej konkurencji, uczennica klasy 5b, Wiktoria Węglińska, zdobyła w konkursie wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (galeria)

Biegi Przełajowe

Zgodnie z terminarzem Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa w Słupnie rozpoczęła zmagania sportowe w roku szkolnym 20016/2017. Pierwsze zawody w tym roku szkolnym jak i miesiąc październik poświęcone były dla lekkoatletyki terenowej czyli Sztafetowe i Indywidualne Biegi Przełajowe. Dnia 7.10.2016 r. w Podgórzu odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców. Obie nasze reprezentacje znalazły się na podium, chłopcy okazali się najlepsi w powiecie wygrywając zawody z dużą przewagą nad pozostałymi zaś dziewczęta zajęły II miejsce. (więcej)

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2016 w naszej szkole odbyła się akademia "Koncert życzeń dla nauczycieli". Uczniowie z klas I-III i IVa powiedzieli kilka wierszyków dla swoich wychowawców, nauczycieli, pani sekretarki i obsługi szkoły. Chór zaśpiewał dla nich piosenki. Pamiętała o nich Rada Rodziców. Wszyscy usłyszeli serdeczne życzenia. Dzieciom troszkę pomogli nauczyciele opiekujący się kółkiem teatralnym i chórkiem szkolnym. (galeria)

Sowy - prace plastyczne w świetlicy szkolnej

W ostatnim czasie świetlicę dzieci starszych "opanowały" sowy. Uczniowie klas II, III i IV wykazali się dużą cierpliwością oraz starannością podczas ubarwiania kolorowanek antystresowych. Do tej pracy dzieci najchętniej wybierały mazaki. Miłą niespodzianką okazało się, że kolorowania niełatwych wzorów podejmowali się również chłopcy. Efekty zmagań małych rączek widać na załączonym zdjęciu (więcej).

Zakwitły jesienne róże

Wykorzystując jeden ze znaków rozpoznawczych jesieni, czyli opadłe kolorowe liście, dzieci ze świetlicy przygotowały piękne jesienne róże, z których uformowały bukiety. Owoce ich pracy można podziwiać na zdjęciach poniżej oraz w świetlicy szkolnej. (galeria)

Apel - Bezpieczeństwo na terenie szkoły

11 października 2016 r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami przygotowali apel na temat bezpieczeństwa. Przypomnieli dzieciom o niebezpiecznych sytuacjach, z którymi mogą się spotkać i wskazali jak należy zachować się w szkole podczas lekcji, przerw, w świetlicy i w drodze do szkoły. Celem apelu było uświadomienie dzieciom istniejących zagrożeń i zapoznanie z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Po takim apelu chyba każdy wie, że zachowanie zdrowia i życia jest często zależne tylko i wyłącznie od naszej postawy wobec sytuacji, w której się znajdziemy. (galeria)

Klasyfikacja Szkół Podstawowych

Klasyfikacja Szkół Podstawowych  we współzawodnictwie sportowym w XVIII Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2015/2016. Zajęliśmy I miejsce w Powiecie Płockim!

Gratulacje dla wszystkich uczniów reprezentujących szkołę i dziękuje za walkę oraz zaangażowanie podczas zawodów.

Klasyfikacja Szkół Podstawowych  klasyfikacja_szkol.pdf

Ze sportowym pozdrowieniem
Łukasz Cieślak

W poszukiwaniu jesieni

22 września uczniowie klasy IIIa i IIIb wybrali się na wycieczkę do lasu  w poszukiwaniu jesieni. Przed wyjściem rozmawialiśmy o tym, jak można obserwować przyrodę oraz  jak należy zachowywać się w lesie. Oglądaliśmy kolorowe drzewa, szyszki, mech. Zastanawialiśmy się dlaczego liście zmieniają kolor i opadają. Wsłuchiwaliśmy się w leśne odgłosy, muzykę wiatru i śpiew ptaków.
Z wycieczki przynieśliśmy wiele okazów przyrodniczych. W szkole  z kasztanów, szyszek i liści tworzyliśmy różne wzory. Kolorowe liście, suche gałązki i trawy układaliśmy w ramkach i mocowaliśmy je klamerkami. Udało nam się stworzyć ciekawe obrazy. W taki sposób w naszej klasie powstała leśna galeria. (galeria)

                                                                                        Marta Szulczewska

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Tego, co nie potrafią powiedzieć barwy, marmury czy wiersze,
potrafi powiedzieć muzyka.
(G. Borsara)

Nikogo nie trzeba przekonywać, iż muzyka pełni w naszym życiu bardzo ważną rolę. Kochają ją wszyscy – zarówno dorośli, jak i dzieci. W związku z Międzynarodowym Dniem Muzyki, który świętujemy 1 października, sala świetlicy szkolnej wypełniła się dźwiękami instrumentów klawiszowych oraz perkusyjnych. Nie zabrakło również naturalnego instrumentu, jakim jest nasz głos. (galeria)

Dzień Chłopaka w Świetlicy

W piątek 30 września 2016 r. z okazji tegorocznego Dnia Chłopaka dziewczynki postanowiły przygotować dla swoich kolegów obecnych w świetlicy szkolnej smaczną niespodziankę. Dziewczynki z klas: I a, II a oraz II b wykonały dla chłopców ciasteczka, których zapach roznosił się po całej sali. Po odśpiewaniu chłopcom gromkiego „Sto lat” wszyscy zabrali się do konsumpcji smakołyków. Zadowolenie gościło nie tylko na twarzach chłopców obchodzących swoje święto, ale także dziewczynek, które były rozradowane z możliwości zrobienia komuś niespodzianki. (galeria)

Dzień Chłopaka w klasach czwartych

Dziewczynki z klasy IVa i IVb z pomocą rodziców i wychowawczyń zorganizowały w swoich klasach obchody Dnia Chłopaka. Jedni trąbili i biesiadowali, drudzy losowali niespodzianki i odbierali dyplomy, ale z pewnością połączyło ich jedno - dobry humor i świetna zabawa! (galeria)

Konkurs pt. "Skarby Jesieni"

Zapraszamy uczniów klas I-VI do udziału w konkursie ,,Skarby Jesieni". Celem konkursu jest przygotowanie stroika w tematyce jesiennej, mile widziane wykorzystanie ,,jesiennych skarbów", tj. kasztanów, liści, żołędzi, itp. Dekoracja powinna mieć ok. 10-20 cm wysokości. Podpisana pracę należy dostarczyć do 21-go października do p. Natalii Marczyk-Breńskiej, p. Magdy Żakiety lub p. Elżbiety Dziub. Czekają ciekawe nagrody.

Klasowy Dzień Chłopaka

W dniu 28 września klasa 3a obchodziła Dzień Chłopaka. Z tej okazji dzieci wybrały się na kręgielni w Galerii Wisła. Chłopcy i dziewczęta po krótkim treningu rozpoczęli grę na profesjonalnym torze. wszyscy osiągnęli znakomite wyniki. W trakcie klasowego turnieju dzieci miały przerwę na wspólny posiłek. Zmęczeni i szczęśliwi wrócili do szkoły. (galeria)

Wycieczka

We wtorek, 27 września 2016 r., uczniowie klasy IV a i IV b wzięli udział w szkolnej wycieczce do Płocka. Dzieci płynęły statkiem „Marianna” i podziwiały panoramę Skarpy Tumskiej z perspektywy rzeki Wisły. Odwiedziły Ogród Zoologiczny w Płocku, stając oko w oko z dzikimi zwierzętami. Uczniowie odbyli przejażdżkę Ciuchcią Tumską po Starym Mieście. Na koniec wycieczki czwartoklasiści odwiedzili tradycyjną lodziarnię na ul. Grodzkiej, gdzie degustowali wyśmienite lody wyrabiane tradycyjną metodą. Pełni wrażeń wrócili w szkolne progi. (galeria)

Rozkład jazdy linii S2, od 26 września 2016 r


ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO S-2
Ważny od 26 września 2016
data/files/s2_2016_1.pdf

Gminne Zawody Sportowe

W dniu 14 września 2016 r. z okazji otwarcia orlika lekkoatletycznego w Słupnie odbyły się pierwsze Gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym o Puchar Wójta Gminy Słupno. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe ze Słupna, Święcieńca i Liszyna. O godz. 09.00 zawody uroczyście rozpoczął Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słupnie Waldemar Kaczorowski. (więcej)

Zarządzenie Dyrektora nr 3/2016/2017

Dni wolne od zajęć dydaktycznych:

dni_wolne.pdf

 

Aktualny plan lekcji

 

Rozkład jazdy autobusów

Aktualny od 14 września 2016:

s2_2016.pdf

s2_2016_1.pdf

WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017

„Jeszcze w uszach szumią morskie fale,
śpiewa głośno rześki, górski wiatr.
Na wakacjach było tak wspaniale,
ale już do szkoły wracać czas …”
Dnia 1 września 2016 r. w piękny i słoneczny dzień uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły dyrektor, pan Waldemar Kaczorowski gorąco powitał całą społeczność szkolną, uczniów, rodziców, nauczycieli a w sposób szczególny najmłodsze dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w naszej szkole. (więcej)

Zaproszenie

Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im.abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie zapraszają uczniów
klas I – VI wraz z rodzicami na inaugurację roku szkolnego 2016/2017, która odbędzie się 1 września 2016 r. o godzinie 9.00. (galeria)
 

 
D B I 2017
 
 
 
 
Copyright ©2016 Szkoła Podstawowa im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 122767
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Pomoc & Wsparcie
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem